Skip to main content
search
0

Afrodyzjaków jest wiele, a wszystkie mają wyłącznie jedno zadanie – zwiększać ochotę na seks i urozmaicać poczynania w sypialni. Różne substancje aktywne działają w inny sposób, a co za tym idzie, zbierają odmienne opinie. Jednym z najbardziej znanych afrodyzjaków jest hiszpańska mucha, której nazwa jest dziś używana w odniesieniu do preparatów różniących się składem w porównaniu z pierwotną recepturą. Czym jest, skąd się wzięła i jak działa hiszpańska mucha?

Hiszpańska mucha, a europejski chrząszcz

Chociaż nazwa niekoniecznie na to wskazuje, popularny afrodyzjak pochodzi od chrząszcza pryszczela lekarskiego, zwanego także majką lekarską lub kantarydą, zamieszkującego niemal całą Europę. Owad ten, kiedy czuje się zagrożony, w celu samoobrony wytwarza silnie drażniącą substancję, która w większych dawkach jest trująca dla człowieka. Przyjmowana w małych ilościach zwiększa ukrwienie narządów w organizmie w tym w obrębie układu płciowego, co przekłada się na zwiększone doznania podczas stosunku. Potocznie spotkać się można z opinią, że kantarydyna, którą wydzielą chrząszcze jest feromonem, jednak nic bardziej mylnego. Stosowana jest jako substancja pobudzająca i działa jedynie na osobie, która przyjmie ją doustnie.

Dziś ze względu na to, jak działa hiszpańska mucha, nazywa się nią wiele afrodyzjaków niezawierających kantarydyny. Nazwa stała się tak popularna i zapadająca w pamięć, przy czym jednocześnie trudno jest dostać preparaty z pierwotnym składem, że hiszpańską muchą określane są produkty z l-argininą, l-tyrozyną, witaminami, aminokwasami, czy innymi dodatkami o podobnym i w pełni bezpiecznym działaniu. Wszystkie te, które uważane są za skuteczne afrodyzjaki, powszechnie noszą dumną nazwę hiszpańskiej muchy.

Bezpieczny seks a niebezpieczna kantarydyna
Kantarydyna zwiększa popęd płciowy, ale jednocześnie jest bardzo silną trucizną. Choć jej stężenie w preparatach jest tak małe, że aby odczuć skutki zatrucia, należałoby spożyć więcej niż jedno opakowanie w krótkim czasie, substancja ta jest uważana za niebezpieczną i z tego względu produkcja afrodyzjaków na jej podstawie nie jest już kontynuowana. Spożycie kantarydyny może wiązać się z zapaleniem dróg moczowych czy układu pokarmowego, dlatego zastępuje się ją innymi składnikami aktywnymi tak, aby to, jak działa hiszpańska mucha przynosiło pożądane efekty i było całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Hiszpańska mucha w ofercie naszego sklepu.

Namiętne życie z hiszpańską muchą

Afrodyzjaki nie oddziałują na psychikę człowieka, jednak zwiększają jego popęd seksualny, rozluźniają, oddalają zahamowania i wzmacniają doznania. Suplementy poprawiają ukrwienie, zwiększając tym samym wrażliwość na dotyk w intymnych partiach ciała i ułatwiając erekcję u panów. Większość produktów występuje w formie bezbarwnego płynu, który dodany do napoju lub bezpośrednio do ust nie ma wyraźnego smaku.

Oprócz składników aktywnych, które mają za zadanie pobudzić organizm to, jak działa hiszpańska mucha, w dużej mierze opiera się również na dodatku witamin czy wyciągów roślinnych poprawiających ogólną kondycję. Zawartość tauryny czy też kofeiny pomaga wygrać ze zmęczeniem i zebrać siły na długie godziny zabaw w sypialni. Podczas gdy preparaty z kantarydyną działały jedynie przez krótki czas po ich przyjęciu, współcześnie opracowywane suplementy zawierają bogatą i naturalną recepturę wspierającą organizm, a stale przyjmowane potrafią zauważalnie poprawić kondycję i zwiększyć chęci do współżycia. Zdrowy tryb życia i zbilansowana dieta zwiększa prawdopodobieństwo, że to, jak działa hiszpańska mucha, będzie widoczne znacznie dłużej.

Close Menu