Opinie o Nas

Koszyk

Nawet 1/3 mężczyzn, którzy inicjację seksualną mają za sobą, skarży się na przedwczesny wytrysk. Przyczyny tej dolegliwości mogą być różne. W związku z tym leczenie konkretnych przypadków będzie indywidualne. Dlatego warto przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej.

Przedwczesny wytrysk – przyczyny

Istnieją trzy zasadnicze momenty, w których mężczyzna doświadcza ejakulacji (wytrysku). Każdy z nich medycyna opisała w inny sposób.

Wytrysk może być:

 • przedwczesny: dotyczy to sytuacji, kiedy mężczyzna dochodzi zaraz po wprowadzeniu członka do pochwy (ewentualnie chwilę przed stosunkiem),
 • zbyt przedwczesny: kiedy doświadczamy go jeszcze przed lub chwilę po pieszczotach,
 • zbyt wczesny: występuje po wykonaniu niewielkiej ilości ruchów frykcyjnych. Dotyczy to również sytuacji, kiedy ejakulacja miała miejsce, zanim partnerka osiągnęła orgazm.

Już na wstępie należy podkreślić jedną kwestię, jeśli chodzi o przedwczesny i zbyt przedwczesny wytrysk. Przyczyny tych dwóch przypadków są zazwyczaj związane z brakiem doświadczenia w seksie. Kiedy mężczyzna nie czuje się jeszcze pewnie w tej roli. Natomiast trzecia kategoria (zbyt wczesny wytrysk) dotyczy nieprawidłowych nawyków, które wyrobiliśmy.

Warto też oddzielić od reszty tzw. rzekomy przedwczesny wytrysk. Przyczyny zasadzają się w głównej mierze w nierealnych oczekiwaniach zdrowego mężczyzny wobec seksu.

Jakie są główne przyczyny przedwczesnego wytrysku?

W tym artykule skupimy się przede wszystkim na tym, z czym związany jest przedwczesny wytrysk. Przyczyny mogą mieć dwojaki charakter: psychologiczne lub somatyczne.

Do pierwszej grupy zalicza się m.in.:

 • presja: mężczyzna stawia sobie ogromne oczekiwania, których nie jest w stanie spełnić. Frustracja i brak satysfakcji mogą przyspieszyć ejakulację,
 • stres: dotyczy to przede wszystkim osób, które zaczynają swoje życie seksualne. Wszystko jest nowe i bardzo intensywne. Partnerka podnieca mężczyznę tak bardzo, że nie jest w stanie się opanować. Często po kilku miesiącach regularnego stosunku, dolegliwość mija,
 • przykre doświadczenia: jeżeli byliśmy ofiarami wykorzystania seksualnego w dzieciństwie, albo po prostu mamy złe wspomnienia z pierwszego seksu, może to się przełożyć na szybkość osiągania wytrysku,
 • depresja: bezpośrednio wpływa zarówno na samopoczucie, jak i samoocenę mężczyzny. W takiej sytuacji mężczyźnie ciężko jest uwierzyć, że potrafi sprostać zadaniu,
 • strach: zdarza się to przede wszystkim bardzo młodym parom, które boją się, że zajdą w ciążę. Może to też dotyczyć tych osób, które nie mają wystarczająco dużo prywatności i ciągle się obawiają, że ktoś im przerwie. Wytwarzają się wtedy złe nawyki.

Do drugiej grupy zalicza się m.in.:

 • przerost prostaty,
 • niedoczynność tarczycy,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia erekcji.

Sprawdź produkty na opóźnienie wytrysku.

Podsumowanie
Dowiedzieliśmy się, co charakteryzuje przedwczesny wytrysk. Przyczyny okazały się zależne od konkretnego przypadku. Jednocześnie możemy wyróżnić przypadki dotyczące niedoświadczonych mężczyzn (stres, presja, strach) oraz tych z ciężką sytuacją życiową (przykre doświadczenia, depresja). Należy również wyeliminować możliwość przyczyn somatycznych.