Opinie o Nas

Koszyk

Spadek libido negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego, a co za tym idzie relacji w związku. Zdarza się, że brak ochoty na seks nie wynika z małego zainteresowania partnerem lub niezadowolenia z jego łóżkowych podbojów, a jego podłoża należy szukać gdzie indziej. Gdy trudno nam wprowadzić się w odpowiedni nastrój i seks nie przynosi już spodziewanej radości, powinniśmy bliżej przyjrzeć się naszym nawykom. Sprawdźmy, jak skutecznie poradzić sobie ze spadkiem libido.

Spadek libido – dlaczego?

Spadek libido może wiązać się z gospodarką hormonalną naszego organizmu. Ta z kolei jest bardzo podatna na takie czynniki jak:

  • wiek
  • tryb życia
  • poziom stresu
  • używki
  • źle zbilansowana dieta

Zgodnie z biologią popęd seksualny u kobiet znacznie traci na wartości na etapie menopauzy. W takim wypadku jest to proces naturalny, który nie powinien nas dodatkowo niepokoić. Podobnie sytuacja wygląda u karmiących matek, których organizm zabezpiecza się przed zbyt wczesną, kolejną ciążą. Jeśli żaden z tych powodów nie powinien nas dotyczyć, warto zastanowić się, co można zmienić, aby znów nabrać ochoty na seks.

Odpowiedni klimat, a spadek libido

Najbardziej banalne sposoby są również tymi, które okazują się najbardziej skuteczne. Spadek libido może wynikać ze znudzenia naszym życiem seksualnym lub zbyt długą przerwą w przeżywaniu orgazmu. Aby dodać nieco pikanterii do naszego związku, warto zadbać o urozmaiconą oprawę stosunku. W roli wzmacniacza doznań świetnie sprawdza się seksowna bielizna. Działa ona stymulująco nie tylko na panów, ale również na panie, które lubią czuć się niczym bogini miłości. Odpowiedni zapach w sypialni czy nawet lampka czerwonego wina również działają jako silne afrodyzjaki.

Dla fanek “50 twarzy Greya” nazwa – kulki gejszy, na pewno nie będzie brzmiała obco. Główna bohaterka filmu nosi kulki w czasie wykonywania zwykłych czynności, a efekty tego zabiegu możemy podziwiać na ekranie. Okazuje się, że w tym wypadku twórców scenariusza nie poniosła fantazja, a opierali się oni o rzeczywiste doświadczenia. Spadek libido można zniwelować inwestując w ten prosty gadżet. Być może nie osiągniemy stanu, który towarzyszy filmowej postaci, ale na pewno sprawi nam to sporą przyjemność i będzie dobrym wstępem do dalszego ciągu erotycznych doznań.

Spadek libido spowodowany znudzeniem można spróbować pokonać chociażby zmieniając pozycję w czasie stosunku. Tradycyjny misjonarz, choć praktyczny i wygodny z czasem może stać się zwykłą rutyną. Nic nie zabija chęci na miłosne uniesienia bardziej skutecznie niż rutyna właśnie, więc za wszelką cenę powinniśmy jej unikać. Na poprawę życia erotycznego może wpłynąć także zmiana miejsca lub pory dnia, kiedy najczęściej dochodzi do zbliżenia. Każde najdrobniejsze urozmaicenie w takich wypadkach jest pożądane.

Sprawdź tabletki na libido

Odpoczynek na spadek libido

Spadek libido często wiąże się ze zwykłym zmęczeniem. Fakt, że jesteśmy niewyspani wpływa negatywnie na wiele sfer naszego życia. Niedobór snu zakłóca pracę całego organizmu i skutkuje m.in. mniejszym apetytem na seks. Jeśli chcemy, aby nasze życie seksualne obfitowało w wiele uniesień, powinniśmy spać minimum 8 godzin dziennie.