Skip to main content
search
0

Ludzie od wieków szukali sposobów na wzmocnienie erekcji. Jednym z najskuteczniejszych (i potwierdzonych naukowo!) odkrytych ziół jest żeń szeń. Potencja dzięki niemu może się bardzo szybko poprawić. Co jeszcze warto wiedzieć o tej roślinie?

Czy korzeń żeń szenia wzmaga potencję?

Istnieje wiele przekonań i stereotypów (które nie zawsze są prawdziwe) na temat tego, jakie właściwości ma żeń szeń. Potencja jest jednak tą kwestią, która cieszy się największym zainteresowaniem. Dodatkowo została ona udowodniona naukowo. Tę informację potwierdza również Dr Halina Galera z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Sekretem skuteczności tego afrodyzjaka są ginsenozydy. Substancja zawarta w roślinie zwiększa syntezę tlenku azotu. Wpływa to bezpośrednio na rozkurczenie się naczyń krwionośnych, co umożliwia swobodny przepływ krwi do penisa.

Jednak sam wzwód to nie jedyny plus, który daje żeń szeń. Potencja to również utrzymanie i wzmocnienie erekcji oraz zwiększenie doznań seksualnych. Dodatkowo pomaga organizmowi wyprodukować większą ilość testosteronu oraz plemników w nasieniu.

Jakie są rodzaje żeń szenia?

Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju żeń szeń. Potencja seksualna mężczyzny zależy od tego, który typ afrodyzjaka wybierzemy.

Możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje:

  • Żeń szeń syberyjski – znany z tego, że zwiększa ogólną wydolność organizmu. Związki należące do glukozydów, galaktozydów i glukopiranozydów nie tylko podnoszą libido, ale również uodporniają na stres, pobudzają i pomagają w utrzymaniu koncentracji. Stosowany jest często podczas ogólnego odtruwania organizmu.
  • Żeń szeń koreański (czerwony) – używany najczęściej przez sportowców i ludzi, którzy wykonują intensywne prace umysłowe. Najbardziej widocznym efektem substancji jest podniesienie testosteronu (co poprawia potencję) oraz polepszenie ogólnego samopoczucia. Dzięki temu nawet osoby starsze mogą zachować przez dłuższy czas sprawność fizyczną oraz umysłową.
  • Żeń szeń indyjski – przy pierwszym kontakcie rzuca się w oczy jego działanie odprężające. Skutkuje to w zmniejszeniu rozdrażnienia oraz w poprawie zasypiania i jakości snu.

Żeń szeń, a potencja

Powyższe informacje potwierdzają pozytywne właściwości, jakie ma żeń szeń. Potencja ulega poprawie, ciało się odpręża i lepiej funkcjonuje. Jednak musimy pamiętać, że nie można stosować tego zioła w przypadku takich dolegliwości jak nadpobudliwość, nerwowość czy choroby serca. Ze względu na swoje działanie przeciwzakrzepowe, zrezygnować z tego afrodyzjaku muszą również osoby chore na hemofilię. Podobnie ludzie z cukrzycą nie mogą zapominać, że substancja obniża poziom cukru we krwi.

Jeżeli chcemy zauważyć długotrwałe skutki, to powinniśmy przyjmować żeń szeń systematycznie. Jednak nie dłużej niż dwa miesiące a dawka nie powinna przekraczać 2 mg. Najlepiej przyjmować środek z samego rana. W przypadku przedawkowania należy spodziewać się takich skutków ubocznych jak: biegunka, ból głowy, nadciśnienie, złe samopoczucie oraz zmiany skórne.

Sprawdź tabletki na potencje

Close Menu